دیجیتال مارکتینگ

تعریف دیجیتال مارکتینگ

آیا تا به حال در مورد تفاوت­های بسیاری که بین کسب و کارهای امروزی با کسب و کارهای گذشته وجود دارد، فکر کرده­اید؟! کسب و کارهایی که هر کدام به نحوی سعی می­ کنند با از میان برداشتن رقبا سهم بازار خود را افزایش داده و علاوه بر حفظ مشتریان فعلی، مشتریان جدید بسیاری را نیز به طرف خود جذب نمایند؟ اصلاً در دنیای امروز برای موفقیت در این امر به چه چیزی نیاز است؟ بیایید تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید تا پاسخ سوال­های خود را در این زمینه بیابید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ که شیوه­ای از بازاریابی نوین است و برای پیشبرد اهداف خود، تکیه بر ابزارهای دیجیتال آن هم با محوریت اینترنت دارد، بهترین روش برای موفقیت در کسب و کارهای امروزی است. این اصطلاح که از آن به عنوان بازاریابی دیجیتالی نیز یاد می­شود، بیش از دو دهه است که جای خود را در مدیریت بازاریابی و مدیریت تبلیغات باز کرده است.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

هر چند که تعریف واحدی از دیجیتال مارکتینگ در دسترس نیست اما می­توان آن را شامل تمامی ابزارها و فعالیتهایی دانست که جهت بازاریابی خدمات و محصولات در بستر دیجیتال همچون اینترنت، وب، موبایل و … انجام می­ گیرد.

به عبارت دیگر دیجیتال مارکتینگ شامل هر گونه فعالیت بازاریابی محصولات و خدمات است که از طریق دستگاه­های الکترونیکی قابل انجام است. با این اوصاف می­توان گفت در بازاریابی دیجیتالی استفاده از تمامی ابزارهای دیجیتالی مطرح است نه فقط موتورهای جست و جو و … بنابراین این نوع بازاریابی هم می­تواند به صورت آنلاین انجام بگیرد و هم به صورت آفلاین.

بازاریابی آفلاین

بازاریابی آفلاین در واقع همان نوع بازاریابی است که به شکل محیطی و سنتی اجرا می­شود. چنانچه این نوع بازاریابی از نوع دیجیتالی باشد در آن صورت در یکی از دسته­های تلویزیون مارکتینگ( تله شاپینگ و تبلیغات تلویزیونی)، رادیو مارکتینگ( تبلیغات رادیو و اسپانسر شدن برنامه­های رادیویی)، تلفن مارکتینگ( پیامکی، تلفن سرد و کد QR) و بازاریابی محیطی ارتقا یافته( استرابورد، سمپلینگ­های دیجیتال، بیلبورد الکترونیکی و …) قرار می­ گیرد.

بازاریابی آنلاین

در بازاریابی آنلاین جهت بازاریابی محصولات و خدمات از اینترنت به همراه سایر ابزارهای دیجیتال استفاده می­شود. در این نوع بازاریابی صاحب کسب و کار به راحتی و با سرعت و دقت بیشتری می­تواند با مشتریان ارتباط برقرار کرده و محصول و یا خدمت خود را معرفی نماید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

انواع ابزارهایی که در دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی دیجیتالی مورد استفاده قرار می­گیرند عبارتند از: ایمیل مارکتینگ، بهینه سازی موتور جست و جو، آنالیز و تحلیل داده، انتشار رپورتاژ آگهی، چت آنلاین، تبلیغاتی کلیکی یا تبلیغات همسان، کوتاه کننده لینک، تبلیغات در شبکه­های اجتماعی مختلف، ارسال پوش نوتیفیکیشن( پیامکی که شبیه اس ام اس است و می­تواند به شکل متن کوتاه، عکس و یا تیتر باشد) و مدیریت شبکه­های اجتماعی و تحلیل و تفسیر آنها.

چنانچه در بازاریابی آنلاین ایمیل مارکتینگ مورد استفاده قرار بگیرد، صاحب کسب و کار می­تواند با ارسال ایمیل خدمات و محصولات خود را معرفی نماید. برای بهینه کردن ایمیل مارکتینگ نیز ابزارهای گوناگونی وجود دارد که از جمله آنها Mailchimp، میل­تاز، میل­چی و … می­باشد. Mailchimp به کابرانش این امکان را می­دهد که در هر ماه 12000 ایمیل به 2000 نفر آن هم به صورت رایگان ارسال کند. همچنین کاربر با استفاده از این ابزار می­تواند آمارهایی از دیده شدن و نشدن ایمیلهای خود به دست آورده و به تحلیل کمپین خود بپردازد.

بهینه سازی موتور جست و جو یعنی این که وقتی کاربر سوال، عبارت و … را در گوگل جست و جو می­نماید، صاحب کسب و کار که قصد معرفی خدمات و محصولات خود را دارد، در نتایج جست و جو مشاهده شود. برای بهینه سازی موتورهای جست و جو نیز ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بسیاری وجود دارد که با کمک آنها می­توان رتبه سایت خود، رتبه سایت رقیبان، کانال­های مختلف ورودی و خروجی مخاطبان و … را بررسی کرد. برخی از این ابزارها به شرح زیر می­باشند:

MOZ، SEMRUSH، الکسا و  …

برای آنالیز و تحلیل داده نیز دو ابزار گوگل آنالیتیکس و متریکس وجود دارد که هر کدام به نوعی به کاربر کمک می­نمایند تا داده­های مختلف را بررسی کرده و کسب و کار خود را رونق ببخشد.

تگرو، ادونچر، ادسنسور، اسنت­وی و … نیز از ابزارهای مورد استفاده در زمینه تبلیغات در شبکه­های اجتماعی هستند که نقش به سزایی در زمینه معرفی محصولات و خدمات در شبکه­های اجتماعی مختلف دارند.

نوین­هاب، سوشیالو، کاوان و … نیز از جمله ابزارهایی هستند که در مدیریت بهینه­ی شبکه­های اجتماعی و تحلیل و تفسیر آنها به کمک صاحبان کسب و کارها می­آیند.

از ابزارهای کوتاه کننده­های لینک نیز می­توان به پی­لینک، لیش، لینک­پی، goo.ly و bit.ly اشاره کرد که هر کدام خدمات خاص و ویژه­ای را به کاربران خود ارائه می­دهند.

از چت آنلاین­ها نیز دیالوگ، ریتین، رای­چت، چتیاتو، دینگ­چت و … هستند که در بین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ جایگاه ویژه­ای را به خود اختصاص داده­اند.

مدیر دیجیتال مارکتینگ کیست؟

مدیر دیجیتال مارکتینگ چه وظایفی را دنبال می­ کند؟

مدیر دیجیتال مارکتینگ برای موفقیت در بازاریابی دیجیتالی ابتدا هدف و بودجه شرکت را در نظر می­گیرد و سپس متناسب با آن، از میان ابزارهای بازاریابی آنلاین، یک یا چند مورد را انتخاب کرده و از طریق همین کانالها به معرفی محصولات و خدمات خود و جذب مشتری و نیز افزایش آگاهی برند در میان مشتریان می­پردازد. کسانی در معرفی کسب و کارهای خود از دیجیتال مارکتینگ استفاده می­کنند، روی شاخص­های کلیدی عملکرد(KPI)  خاصی تمرکز کرده و از طریق سنجش دقیق آنها بازدهی کمپین­های خود را در کانال مختلف بررسی و اندازه­گیری می­نمایند تا بتوانند با نتایجی که از طریق این سنجش به دست می­آورند، بهترین آنها را اجرا نمایند.

بودجه مورد نیاز بازاریابی دیجیتالی

بودجه­ای که صرف انجام بازاریابی دیجیتالی می­شود به استراتژی صاحب هر کسب و کار بستگی دارد. چنانچه بازاریابی دیجیتالی به صورت آفلاین باشد همچون تبلیغات در تلویزیون، رادیو و … بودجه­ی زیادی مورد نیاز است اما در بازاریابی آنلاین هزینه­ها بسیار کاهش پیدا کرده به طوری که حتی می­توان با صرف هزینه­ای حدود 10000 تومان یک کمپین خوب طراحی کرد به طوری که پربازده­تر، کم هزینه­تر و اثربخش­تر باشد. بنابراین می­توان گفت بازاریابی آنلاین نسبت به بازاریابی دیجیتالی از نوع آفلاین بسیار کم­هزینه­تر و پربازده­تر است و در کوتاه مدت نیز دارای نتایج اثربخش بسیاری می ­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن