بازاریابی درونگرا

بازاریابی امروزه معنا و مفهوم دیگری پیدا کرده است. با ورود اینترنت به فضای کسب و کار، بازاریابی اینترنتی نقش مهمی را در کسب و کار شرکت ها ایفا کرده است. از جمله شاخه های جدیدی که کسب و کارهای مختلف از آن بهره می برند، بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing است. بازاریابی درونگرا که گاهی با نام های دیگر مانند بازاریابی جاذبه ای یا بازاریابی ربایشی نیز شناخته می شود، به مجموعه ای از فرآیند ها گفته می شود که غریبه ها و افرادی که با کسب و کار شرکت ما آشنایی ندارند را از طرق مختلف مانند پست های وبلاگ و سئو شدن آن ها، شبکه های اجتماعی و … به سمت شرکت ما جذب می کند.

در گام بعدی باید این غریبه ها را تبدیل به مخاطبین سایتمان بنماییم. مرحله بعدی ایجاد  ارتباط بین کسب و کارمان و مخاطبین جدید است. این بخش به وسیله ارسال مختوا صورت می پذیرد و در نهایت نیز مشتری محصول ما را خریداری می کند. البته کار اینجا تمام نمی شود و باید با ارائه خدمات کافی مشتریان جدید را تبدیل به افرادی کنیم که کسب و کار ما را به دیگران توصیه نمایند.

در این بخش با کلیه مراحل ذکر شده و بهینه سازی آن آشنا خواهید شد. مقالات گوناگون بوده و سعی در به روز رسانی آن ها داریم. دیدگاه های خود را برای ما ارسال نمایید!